A je tu pátek 22. prosince, poslední den roku 2023 ve škole. Ráno jsme si připravili ve třídě sezení, koutek s bufetem, kam jsme dali vzorky cukroví a jiných dobrot, rozsvítili jsme stromeček a naše besídka mohla začít. Po rozehřívačce Kompotu a trochy pokecání jsme se rozdělili do dvojic, vyfasovali papírek pro zakreslení souřadnic a vydali se hledat po útrobách školy kvízové otázky. Podle námi zvolené odpovědi jsme vybarvili čtverečky podle zadaných souřadnic a ti, kteří to měli hotové a vyšla jim správná písmena, mohli dopočítat 3-místný kód pro otevření číselného zámku na tašce s pokladem. Tam jsme měli dárky od Ježíška. Některým z nás daly ty otázky pěkně zabrat!

Po svačince jsme si ještě zahráli “Tipni si ” od paní učitelky Lubichové a konečně přišel čas na koledy, Betka se Zuzkou skvěle hrály na kytary a nám se povedlo i slušně zpívat! Pozvali jsme i paní ředitelku s panem zástupcem, aby si s námi zazpívali a rozbalili si dárky, které jim u nás pod stromečkem nechal Ježíšek.

V rozkrojeném jablíčku byla hvězdička, a tak jsme si s klidem mohli připít na zdraví a spokojené svátky a na štěstí v roce 2024. Nejmladší Ježíšek byl Ríša a rozdával nám dárky, které jsme si postupně vylosovali - některé byly velmi překvapivé!

Dopoledne uteklo, odstrojili jsme stromeček, letěl z okna, uklidili jsme si a rozešli se domů užít si vánoční prázdniny.